Nakon Centra za zdravo starenje na Ilidži i Centar za djecu s poteškoćama u razvoju09.10.2020.

U općina Ilidža počinje izgradnja savremenog Centra za djecu sa poteškoćama u razvoju

Investicije

Nakon provedenog postupka eksproprijacije i rješenih imovinsko-pravnih odnosa, 9. oktobra 2020. u Općini Ilidža  potpisan je  Sporazum o plaćanju naknade za eksproprisano zemljište, a čiji je vlasnik JU Djeca Sarajeva.  Sporazum su potpisali  ovlašteni zastupnik JU Djeca Sarajeva  Sanel Nezirić i zamjenik pravobranioca Općine Ilidža Emina Musić. Vrijednost eksproprisanog zemljišta iznosi  345.747,50 KM i isti će se isplatiti iz Budžeta Općine Ilidža.

Ovim su se stekli svi neophodni uvjeti da se pristupi i konkretnoj izgradnji ovako značajnog centra koji će sigurno doprinijeti lakšoj svakodnevnici i rješavanju problema sa kojima se susreću djeca sa poteškoćama u razvoju, ali i njihovi roditelji.Centar će biti sagrađen u skladu sa najvećim standardima i prostirat će se na površini od 1401 metar kvadratni. Izgradnja centra je planirana u ulci Josipa Slavenskog bbm naselje Pejton (neposredna blizina Osnovne muzičke škole).

Općina i načelnik

mayor

Načelnik:

Nermin Muzur

mayor

Općina

Ilidža

Još iz kategorije:

Investicije

Nova velika investicija u materijalno-tehničke kapacitete JP “Vodokom”: Na dva kamiona postavljeni novi mašinski sistemi-nadogradnje u vrijednosti od 200.000 KM, stvoreni preduslovi za novi zamah u pogledu kvaliteta usluga prikupljanja, odvoza i deponovanja komunalnog otpada

Investicije

Nastavak projekta asfaltiranja saobraćajnice prema vodopadu Skakavac